5 דרכים להירגע בזמן שאתה ממתין לרופא השיניים שלך

אנשים רבים נתקפים פחד לא מוסבר רגע לפני שהם נכנסים לבדיקה או לטיפול שיניים או השתלת שיניים. חלקם לוקחים את זה מאוד קשה ומפתחים חרדות ופחדים פיזיים של ממש, ואחרים פשוט מעדיפים לעצום עיניים ולפקוח אותן שוב כשה"סיוט" יגמר. רופא שיניים טוב יודע לא רק לטפל בך באופן מקצועי, הוא גם ינסה להשתמש בעזרים שתפקידם להרגיע אותך. הנה חלק מהם:

  1. משקפיים צבעוניים

האור הבהיר והחזק הבוקע מהמנורות הגבוהות של רופא השיניים נועד להראות לו את חלל הפה שלך באופן הטוב ביותר. אין ספק שמדובר באור הכרחי שמסייע לרופא לטפל בך טוב יותר – אך גם מסנוור במיוחד. במצב כזה, בו אתה גם ככה לחוץ לקראת הטיפול, האור הבהיר החודר לעיניים הופך אותך ללחוץ יותר וחסר מנוחה. מה עושים? רופאי שיניים רבים מייעצים להצטייד במשקפיים צבעוניים הפותרים כמה בעיות: הם מונעים מהמטופל הסתנוורות בלתי רצויה, מונעים מחפצים חדים העשויים ליפול בסביבת הטיפול להיכנס לעין וגם, מנוזלים לא רצוים להיכנס לעיניים.

  1. מסכי טלוויזיה

הטלווזיות הפזורות בחדרי ההמתנה לרופא השיניים נמצאות שם מסיבה מסויימת – הם גורמים שעשוע למטופל העצבני ומסייעות לו להעביר את הזמן שעד לטיפול בנחת ובעניין במקום בחרדות ובלחץ. רופאי השיניים יודעים כי אם המטופל יגיע אליהם לאחר שצפה בתכנית דיבורים משעשעת בטרם נכנס אליו – ירד מפלס הלחץ שלו פלאים והוא יגיע רגוע יותר לטיפול.

  1. מוזיקה

אחד היתרונות הבולטים של המוזיקה היא בכך שהיא מסייעת להרגיע אנשים ובכך מפחיתה את הלחץ. את העובדה הזו מכירים אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות, וגם רופאי שיניים מנצלים זאת לטובתם – מוזיקה נעימה מורידה את לחץ הדם ומסייעת בהרגעת דפיקות הלב המואצות הנגרמות מחרדה לקראת הטיפול, ובכך מאפשרת למטופל להגיע רגוע הרבה יותר ומוכן.

  1. תקשורת פתוחה

אנשים רבים נלחצים עוד יותר כשהם מתביישים ברגשות שלהם. הם חושבים שיש מבוכה בתחושת הלחץ, וזה לבדו גורם להם להרגיש רע יותר. ברגע שרופא השיניים יאפשר לחולה להביע את הרגשות הללו ויקיים עם המטופל ערוץ תקשורת פתוח וער למצב – המטופל ירגיש הרבה יותר טוב, שהתנהגותו מקובלת ושדבריו נשמעים.

  1. שליטה בכאב

אין ספק שטיפול שיניים עשוי לנוע בין חוסר נעימות לבין כאב בלתי נסבל של ממש. לך, כמטופל, חייבת להיות ההבנה שאתה לא חייב לסבול את הכאבים הללו – וגם לרופא השיניים שלך צריכה להיות את אותה הרגישות, ועליו לסייע לך לעבור את הטיפול במינימום כאב. דרך מתן זריקות הרדמה, תרופות הרגעה, גז צחוק או כל דרך רפואית אחרת, יכול רופא השיניים להביא את הכאב לרמה כמעט בלתי מורגשת ויסייע לך לעמוד בגבורה בטיפול – ללא כאב. אין צורך להיות גיבור גדול, כשאפשר פשוט – לא לסבול!

טיפול שיניים או כל טיפול של שיקום הפה מלווה בלחץ וחרדות הוא לא גזירת גורל. נעים לדעת שיש רופאים הדואגים שהטיפול יעבור בשלום ובנחת.

 

hayde

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות