השתלות שיניים ביום אחד בשיטת All On 4 - רק בקפלאוי מדיקל!

השתלת שיניים ביום אחד בשיטת All On 4

ALL ON 4 – 4/6 Only On

שיניים קבועות ויפות תוך 24 שעות.                                                           02042012130622_111071210711

שיקום מהפכני למחוסרי השיניים. מרפאת קפלאווי מחזיקה בניסיון הרב ביותר בארץ בשיטת טיפול זו. –Only-on-4/6

בעשור האחרון התפתחה שיטת השתלות חדשנית בשם All-On-4, שנותנת מענה לחלק ניכר מהמקרים שנזקקו בעבר להשתלות עצם מורכבות, ואף יותר מכך, למקרים שבעבר לא היה ניתן לבצע בהם שתלים.

השיטה מבוססת על רעיון של החדרת שתלים בזוויות קיצוניות עד ל-45 מעלות.  בדרך זו ניתן להימנע מהצורך בבניית עצם בחללי הסינוס בלסת העליונה ומהצורך בהגבהות עצם בלסת התחתונה, שאלו ניתוחים פולשניים הדורשים זמן החלמה ארוך.
שיטה זו מאפשרת לשקם את המטופלים מחוסרי השיניים ע"י 4 שתלים בלבד בלסת התחתונה ו-6 שתלים בלבד בלסת העליונה, במהלך פגישה ניתוחית אחת בגישה זעיר פולשנית.

טיפול אחד של All On 4 הנמשך כשלוש שעות, בהרדמה מקומית בד"כ, שבמהלכן נעקרות כל השיניים החולות הנותרות בלסת. השתלים מוחדרים ונלקחות מידות. מותקנת מערכת שיניים זמנית שאינה נשלפת אשר מתחברת לשתלים החדשים. לאחר כ- 6-4 חודשים מותקנת מערכת השיניים הסופית מחרסינה.

בדרך כלל אין תופעות לוואי בתהליך All On 4, למעט נפיחות קלה, והמטופלים אינם יוצאים משגרת חייהם. ברוב המקרים המטופלים מדווחים כי אינם זקוקים כלל למשככי כאבים.

מאמרים רפואיים רבים מציינים כי All On 4 היא שיטת טיפול בטוחה ובעלת צפי הצלחה מצוין השואף ל-100%. והיתרון הגדול? איכות החיים משתפרת תוך יום.

במשך עשור טופלו במרפאת קפלאווי בשיטת All On 4 מעל 850 מטופלים. יש למרפאת קפלאווי את הניסיון הרב ביותר בארץ בשיטת טיפול All-On-4 מבחינת כמות המטופלים ומשך זמן המעקב.

 

only4-6_sceme

 

מה מיוחד בשיטת Only-on-4/6 ׁ(All On 4)?

לרוב האנשים שתלים דנטלים הינם הפתרון האידיאלי להחלפת שיניים חסרות. למרבית האוכלוסייה הבוגרת, שיקום קבוע באמצעות שתלים דנטאליים של לסת עליונה ולסת תחתונה הינו טיפול מורכב, מסובך וממושך, הכרוך בפרוצדורות פולשניות יחסית.

בלסת העליונה, באזורים האחוריים, בדרך כלל אין מספיק עצם להשתלות, עקב גדילת ממדי הסינוסים (מערות האף) ויש צורך לבצע ניתוחים לבניית עצם בסינוסים.

במקרים רבים, בלסת התחתונה, ובמיוחד אצל אוכלוסיה שהתהלכה שנים עם תותבת תחתונה או אצל מטופלים שאיבדו שיניים על רקע מחלת חניכיים, יש אובדן משמעותי של המימד האנכי של עצם הלסת התחתונה. על מנת שאפשר יהיה להחדיר שתלים במקרים אלה, יש צורך בפרוצדורות כירורגיות מורכבות לבניית עצם, וביניהן קצירת עצם מאזור אחר של הלסת או הגוף וקיבועה באתר המיועד להשתלות.

השתלות עצם מורכבות כגון "הרמות סינוס" בלסת העליונה ו-"הגבהות רכסים" בלסת התחתונה הינן פרוצדורות כואבות הכרוכות בסיבוכים ובתופעות לוואי, צפי ההצלחה אינו וודאי, וכרוכות בעלות יקרה הקשורה לניתוחים לבניית העצם.

שיטת Only-on-4/6 (All-On-4)מאפשרת להמנע מפרוצדורות פולשניות אלו ומהווה גישה זעיר פולשנית הנותנת מענה למקרים המורכבים ביותר.

כל היתרונות של שיטת Only-on-4/6

  • אחוזי הצלחה גבוהים יותר משמעותית מהשתלת שיניים בשיטה הקונבנציונלית.
  • חזרה לשגרה תוך יום.
  • איכות החיים נשמרת עד לקבלת השיקום הסופי מחרסינה. הטיפול העיקרי מושלם תוך יום. לא רק הכירורגיה אלא גם התקנת שיניים שאינן נשלפות. בניגוד לטכניקות הקונבנציונליות המיושנות הכרוכות במספר רב של ניתוחים ונמשכות שנה עד שנתיים.
  • נמנע הצורך בהרמות סינוס ובהשתלות עצם מורכבות, שהינם טיפולים פולשניים, עם סבוכים ותופעות לוואי משמעותיות, כואבים ובלתי נוחים למטופלים.
  • הטיפול בשיטת All On 4 סביל על מרבית הפציינטים, ונמשך 2-3 שעות ללסת שלמה.
  • השיטה מתאימה גם לחולי לב, מטופלים סוכרתיים ולסובלים מאוסטיאופורוזיס, או מחלות אחרות. (מטופלים אלו אינם מתאימים להשתלות עצם מורכבות)
  • מערכת שיניים סופית מחרסינה הנראית אסתטית ויפה כמו שיניים טבעיות.
  • השיניים קלות לתחזוקה ולניקוי יום יומי.
  • עלות טיפול מופחתת בהשוואה לטיפולים מקבילים הכרוכים בהשתלות עצם ובמספר רב יותר של שתלים.

 האם All-on-4/6  הינה שיטת הטיפול המתאימה לי?

הנכם מוזמנים לפגישת ייעוץ ראשונית עם צוות הרופאים במרפאת קפלאוי, במטרה להעריך את מצב בריאות הפה והשיניים שלכם. בפגישה זו יועצו לכם מגוון אפשרויות הטיפול וכן תכנית הטיפול הטובה ביותר שתתן מענה לצרככם

התפקודיים והאסתטיים. במהלך פגישה זו נענה לכל שאלותיכם.

חלק ניכר מהמטופלים מגיעים לייעוץ ב-Kaplavi Clinic בשל חוסר שביעות רצון מהשיקום הנשלף הקיים בפיהם, או מהתותבות. חלקם האחר מגיע לייעוץ לברור האפשרות לעבור ממערכת שיניים הרוסה וסופנית, ישירות לשיקום קבוע נתמך שתלים במינימום ניתוחים ומבלי להתהלך עם תותבת אפילו יום אחד. כמו כן אחוז ניכר של מטופלים מגיעים לייעוץ על רקע חוסר עצם מספקת לשתלים בשיטות הרגילות, או על רקע מצבים רפואיים המהווים התווית נגד להשתלות עצם מורכבות. לכל קבוצות המטופלים הללו, להוציא מיעוט המטופלים עם ספיגת עצם קיצונית ביותר, Only-on-4/6 הינה שיטת הטיפול המתאימה ביותר בדרך להתקנת מערכת שיניים חדשה אסתטית וקבועה בלסת העליונה או התחתונה.

הודות לשיטת Only-on-4/6 (All-On-4), מאות מטופלים מכל חלקי הארץ ומארצות העולם, בגילאים שונים, נהנים כיום מאיכות חיים מצוינת.

במידה והנכם שייכים לאחת מקבוצות הטיפול שתוארו לעיל , קרוב לוודאי ששיטת הטיפול Only-on-4/6 הינה הפתרון הטיפולי הנכון עבורכם.

למה לצפות ?

התקנת שתל דנטאלי, הינה הליך מהיר וזעיר פולשני.  צוות הרופאים במרפאה, וביניהם ד"ר יוסי קפלאוי, מחלוצי הרופאים העוסקים בהשתלות דנטאליות, יציגו בפניכם בשלב הייעוץ, את תכנית הטיפול האופטימאלית עבורכם.

ההערכה הראשונית מבוססת על בדיקה מקפת וצילום פנוראמי, ולעתים יש צורך גם בצילום CT.

כפי שכתוב לעיל, ביום הניתוח במהלך כ-3 שעות נעקרות כל השיניים החולות שנותרו בלסת, מוחדרים השתלים, ונלקחות מידות להתקנת שיניים זמניות קבועות בסמוך לניתוח. כל זאת כמעט ללא כל תופעות לוואי למעט נפיחות קלה, וכאבים לא עזים ביום הניתוח הנשלטים ע"י משככי כאבים. מרבית המטופלים מדווחים כי ביום שלאחר הניתוח לא סבלו מכאבים ולא נזקקו למשככי כאבים. שגרת החיים של המטופלים אינה נפגעת, איכות החיים של המטופלים משתפרת באופן מיידי מבחינת איכות הלעיסה והאסתטיקה, מה שגורם למטופלים להיות מלאי התפעלות ואסירי תודה.


השיטה הקונבנציונלית

הגישה הישנה והקונבנציונלית, אשר עדיין רווחת אצל מרבית העוסקים בתחום ובמרפאות השיניים של קופות החולים.

גישה זו כוללת החדרת השתלים מתחת לחניכיים והמתנה למשך מספר חודשים. השיטה כרוכה במספר ניתוחים נפרדים: עקירות, החדרת שתלים וחשיפת השתלים לאחר מספר חודשים, ובמקרים רבים יש צורך בניתוחים נרחבים ופולשניים להשתלת עצם כגון הרמות סינוס או הגבהות עצם.

לאחר מכן מניחים כתרים על גבי השתלים.

logos-implants

סוגי טיפולים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות