הלבנת שיניים במרפאה או הלבנת שיניים ביתית - רק במרפאות קפלאוי!

הלבנת שיניים

כאשר אנחנו מחייכים, העולם מחייך אלינו חזרה (או, לפחות, כך טוענת האימרה המפורסמת), אבל חיוך נחשב לכרטיס הביקור האישי שלנו, ולכן, הלבנת שיניים נחשבת לאחד מטיפולי השיניים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בעולם. ברור שכל אחד מאיתנו היה מעדיף את שיניו צחורות ובוהקות, אבל, עם השנים, השיניים שלנו חשופות לחומרים ולצבענים שונים (כמו הניקוטין שבסיגריות או קפה), והן מאבדות את צבען, כך שהלבנת שיניים יכולה להוות את הפתרון המתאים לכך. ישנן גישות הלבנת שיניים שונות, חומרים מגוונים ואף סדים, המאפשרים לכם להלבין את שיניכם בבית, ולא במרפאת השיניים, כך שכיום, עומדות לרשותכם כל האפשרויות לזכות בחזרה בבוהק הלבן של שיניכם.

באלו מקרים משמשת הלבנת שיניים כפתרון האפקטיבי ביותר?

השיניים שלנו נצבעות בשתי דרכים שונות: צביעה חיצונית – הכתמה של הציפוי החיצוני של השן על ידי צבענים הנמצאים במזון או במשקה (כמו כורכום, תה, קפה וניקוטין), או צביעה פנימית – צביעה עמוקה יותר, אשר עלולה להיגרם מטיפול שורש, מנמק של העצבים בשן, או מטראומה לשן. הטיפול בצביעה פנימית מורכב מעט יותר, התהליך נעשה במרפאת השיניים על ידי רופא השיניים, ובשל מורכבותו, איננו מבוצע באותה הדרך בה מבוצעת הלבנת שיניים חיצונית רגילה, ולכן גם איננו יכול להיעשות ע"י הלבנת שיניים ביתית. את הקביעה האם נדרשת הלבנה חיצונית או פנימית, מבצע רופא השיניים לפני תחילת התהליך.

הלבנת שיניים במרפאה מול הלבנת שיניים ביתית

לעיתים, כאשר מצב הכתמת השיניים איננו חמור, או כאשר אינכם זקוקים לתוצאות מיידיות ומהירות (למשל, בשל אירוע קרב), יוכל תהליך הלבנת השיניים להתבצע מחוץ לכותלי המרפאה, בנוחות ביתכם. במקרה כזה, ייבצע רופא השיניים הטבעה של שיניכם לצורך הכנת סד מותאם אישית. בתוך סד זה, תניחו בכל יום כמות מדודה ומדויקת של חומר ההלבנה, ותרכיבו אותו על לסתכם למשך 2 – 3 שעות. חומר ההלבנה המשמש בעת הלבנת שיניים ביתית הוא עדין יותר ובעל ריכוז נמוך יותר מזה המשמש בתהליך הלבנת השיניים המבוצע במרפאה, ותוצאות ההלבנה נתונות לשיקולו של המטופל. עם זאת, הלבנת שיניים ביתית היא תהליך מתמשך, שבמהלכו, חייב המטופל למלא את הוראות רופא השיניים במלואן (למשל, הימנעות מוחלטת מגורמים מכתימים, בשל רגישותן המוגברת של השיניים בתקופה זו), על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. לעומתה, הלבנת שיניים הנעשית במרפאה הינה מהירה יותר ובאמצעות חומר בריכוז גבוה יותר, אבל, בשל כך, המטופל עשוי להיות חשוף לרגישות זמנית בשיניו.

מהו עקרון הפעולה הכימי שמאחורי הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים עושה שימוש בחומרים מחמצנים (כ-Carbamide Peroxide או Hydrogen Peroxide). במהלכה, תוקפים החומרים המחמצנים את המולקולות האורגניות המכתימות, אשר לכודות בין קריסטלי האמייל שבשכבה החיצונית ביותר של השן לבין הדנטין השכבה הפנימית יותר. החומרים המחמצנים מנקים את המולקולות האורגניות הצבועות ומשיבות לשן את צבעה הלבן.

חשוב לזכור:

מכיוון שהחומרים המחמצנים פועלים אך ורק על מולקולות אורגניות, הם אינם פועלים על חומרי שחזור, ולכן, ציפויי שן שונים, כתרי חרסינה וסתימות, לא יולבנו על ידם. במקרה כזה, הלבנת השיניים עלולה לגרום למראה לא אחיד, בשל פערי הצבע בין השיניים הטבעיות לבין השיניים המכילות שחזורים.

הלבנת השיניים במרפאת קפלאווי מתבצעת בחומרים בטוחים לשימוש בלבד, על מנת לצמצם את תופעות הלוואי שעלולות להיגרם על ידי חומרי החמצון. מומחיותה וניסיונה של מרפאת ד"ר יוסי קפלאוי בהלבנות שיניים מהסוגים השונים (ביתיות או כאלה המבוצעות במרפאה), עומדים לרשותכם, ויסייעו לכם להשיב לעצמכם את הסיבה לחייך ואת השיניים הצחורות שהיו לכם בעבר.

kaplavi_logo90

סוגי טיפולים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות