אחרי השתלות שיניים חיי השתנו | השתלת שיניים ביום אחד - קפלאוי מדיקל

אחרי השתלות שיניים חיי השתנו!

נפגשנו לשיחה חמה עם אתי פטרי, מטופלת שאחרי שנים עם תותבות עברה השתלות שיניים בשתי הלסתות, גילינו כי חייה השתנו מהקצה אל הקצה.

 

אתי, ספרי לנו מה הייתה הבעיה בשיניים שבגינה נזקקת להשתלות שיניים?

"היו לי שיניים טובות בצעירותי, ההתדרדרות ונסיגת החניכיים למעשה התחילה בגילאי העשרים פלוס, לפני הלידה של הבכורה שלי. בעקבות נסיגת החניכיים התחילו ליפול לי שיניים, חייתי שנים עם כאבי שיניים הייתי צריכה באופן קבוע משככי כאבים ואנטיביוטיקה, סבל נוראי של שנים. לא חייכתי בפה מלא 20 שנה! כל הפה שלי היה ירוק מריקבון של שיניים, השיניים שלי היו ארוכות והיה מרווח בין החך לשן ובאמצע הריקבון, זוועה!"

איך חייך נראו לפני ההשתלות?

"ביום יום הייתי אוכלת רק דברים שחתוכים לקטן ורכים, אוכלת מעט מאוד כי אי אפשר לאכול שניצל או אפילו כריך, בזמנו הייתי פרודה נמנעתי מלצאת עם בחורים לחלוטין, הסיטואציה לא הייתה נעימה, אי אפשר לצאת ובטח לא לחייך ליד זרים. רק ליד הקרובים שלי הרשתי לעצמי לחייך, נמנעתי מצילומים. באיזשהו שלב הלכתי עם תותבת חלקית אבל זה היה ממש בלתי נסבל, זה כאב ואי אפשר היה  להורידה בלילה פן הילדים יראו אותי בלי שיניים".

איך הגעת לרופא אותו בחרת? מה הוביל אותך בקבלת ההחלטה?

"בעקבות הריקבון בשיניים, נאלצתי לעקור 3 שיניים קדמיות, התותבת העליונה כבר לא ישבה בצורה יציבה, ממש רקדה בפה ובכל פעם שרזיתי היא התנדנדה  אפילו יותר, ממש ראו שזו תותבת".

"יום אחד, בזמן שהמתנתי לרופאת השיניים שלי ע"מ למצוא פתרון לתותבת, נתקלתי בכתבה במגזין בריאות על השתלות שיניים אצל ד"ר קפלאוי אבל לא העזתי לעשות שום דבר, פחדתי מאוד! אנשים הפחידו אותי שזה גם יקר וזה גם טיפול מפחיד, מה את צריכה את זה בפה שלך הם אמרו לי."

"נשארתי שנתיים נוספות עם התותבת".

ובכל זאת איך הגעת לפגישת ייעוץ? מה היה בפגישת הייעוץ?

שנתיים סחבתי את הכתבה בארנק.

בליל שישי אחד, בעודי קוראת כתבה בעיתון, פתאום משום מקום נפלה לי שן נוספת בזמן שאני עם התותבת ונוצר לי חור, הבן שלי שהיה אז בן 11 נבהל ממש וצרח שאני נראית כמו מכשפה, ביום ראשון ניגשתי לטכנאי שיניים שיתקן לי את התותבת, שם נדרתי נדר שלמקום הזה אני לא חוזרת ומטפלת בשיניים בהקדם!!!!

למחרת,  אזרתי אומץ והרמתי טלפון לקביעת פגישת ייעוץ במרפאת ד"ר קפלאוי. הייתי בת 49 מה שנחשב צעיר להשתלות שיניים, התביישתי ממצב השיניים שלי בגיל כ"כ צעיר יחסית.

עשיתי צילומי סיטי, ד"ר קפלאוי בדק אותי ומסר לי שניתן לטפל בטכניקה חדשנית להשתלות שיניים ביום אחד. שמחתי לשמוע את הבשורה! חיי יכולים להשתנות ! אצליח סוף סוף לאכול.

התרשמתי מד"ר קפלאוי קודם כל כאדם ואח"כ כרופא מקצועי, הוא דיבר אליי בצורה מאוד מרגיעה, צוות המרפאה קיבל אותי בחמימות שנתנה לי הרגשה טובה. הרגשתי שהגעתי למקום טוב.

בגלל בעיות כספיות לא התאפשר לי להתחייב לטיפול במיידי וכמעט וויתרתי אבל בזכות הסדר תשלומים הצלחתי להתחייב.

שיתפתי את ד"ר קפלאוי בחששות שלי מהניתוח, ד"ר קפלאוי נטע בי בטחון, הסביר לי את כל התהליך מה שגרם לי להירגע ולהבין שאני בידיים טובות.

 

איך היו הניתוחים?

במהלך הניתוח לא הרגשתי כלום, קיבלתי כדור ווליום להרגעה, הניתוח היה מורכב ועדיין הכול עבר בקלות, הרגשתי רגועה מול הסייעות ומול ד"ר קפלאוי. תמיד בפגישות אצל רופא שיניים יש לחץ באוויר וכאן הייתי רגועה. ד"ר קפלאוי עקר לי את מעט השיניים שנותרו לי בפה, החדיר שתלים ולמחרת כבר קיבלתי שיניים זמניות קבועות. זרקתי בשמחה את התותבת לפח!

לאחר הניתוח לא היו לי נפיחויות ולא שטפי דם למרות שאני יודעת שבחלק מהמקרים זה כן קורה.  מבחינת כאבים של אחרי הניתוח, למרות שהצטיידתי במשככי כאבים לא הייתי צריכה לעשות בהם שימוש.

את כל האינפורמציה קיבלתי לפני הניתוח כך שידעתי לקראת מה אני הולכת, ד"ר קפלאוי השאיר לי את הטלפון הפרטי שלו ומסר שאני יכולה להתקשר בכל שעה גם בסוף השבוע, הרגשתי שיש עם מי לדבר אם חלילה קורה משהו, למחרת התקשרו מהמרפאה לשאול לשלומי, הרגשתי מוגנת.

 

איך את אוכלת כיום? מה מצב השיניים?

היום  אני יכולה כבר לאכול כריך אחרי 20 שנה שלא העזתי לנגוס באחד. 😊 אני יכולה לאכול מנת פלאפל, זו הייתה הפנטזיה שלי. לא יכולתי לאכול בחוץ, בלתי אפשרי לחתוך פלאפל בפיתה ליד אנשים.

 

איך נראים חייך כרגע?

אני מרגישה מיליון דולר, מקפידה לחייך תמיד שיראו כמה השיניים יפות! מרגישה יותר יפה, חיונית ובריאה.

מבחינת חיי האישיים חזרתי לצאת עם גברים, יש לי את האומץ לשבת בבית קפה. הילדים שלי שדרבנו אותי מלכתחילה לטפל בשיניים שמחים על השינוי.

ד" קפלאוי מבחינתי מלאך! הוא נתן לי האפשרות לא לסבול מכאבים יותר, מעבר לאסתטיקה, יש לי את האפשרות לאכול וליהנות מאיכות חיים. יש לי אפשרות לחייך בלי להתבייש!!! גם כשהייתי לבושה הכי טוב תמיד הרגשתי רע בגלל השיניים.

ממליצה לכל מי שחושש מהתהליך להגיע לפגישת ייעוץ, לשמוע את חוות הדעת של הרופא ואז לקבל את ההחלטה, בשום מקרה לא שווה להישאר עם תותבות ולפגוע באיכות החיים.

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות